Clubkampioenschap 2018 - 2019

  • Masters
  • Promotiereeks
  • Runners-up
  • Open reeks
  • Reglement
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Decrop Benjamin 2183 1 1 1 1 1 1 1 0 1/2 1/2 1 1 1 1 12
2 Peeren Yen 2141 0 1 1/2 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 11,5
3 Cocquyt Tijs 2108 0 0 1/2 1/2 1/2 1 1 1/2 1 1 1/2 1 1/2 1 9
4 Pincket Thomas 1926 0 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1 1/2 0 0 1/2 1/2 1/2 1 7
5 Dayer Glenn 1792 0 0 1/2 0 1/2 1/2 1 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1 5,5
6 Pincket Michaël 1870 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 0 0 1/2 1/2 1/2 1 5
7 Wuyts Tom 1757 0 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 0 4
8 Hollevoet Joachim 1809 0 0 0 0 0 1/2 1/2 0 0 0 0 0 0 1 2

Heenronde

Ronde 1 28 september 2018
Pincket Michaël Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Pincket Thomas Decrop Benjamin 0 - 1
Dayer Glenn Peeren Yen 0 - 1
Wuyts Tom Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Ronde 2 05 oktober 2018
Cocquyt Tijs Hollevoet Joachim 1 - 0
Peeren Yen Wuyts Tom 1 - 0
Decrop Benjamin Dayer Glenn 1 - 0
Pincket Michaël Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Ronde 3 19 oktober 2018
Pincket Thomas Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Decrop Benjamin 0 - 1
Hollevoet Joachim Peeren Yen 0 - 1
Ronde 4 26 oktober 2018
Cocquyt Tijs Peeren Yen 0 - 1
Decrop Benjamin Hollevoet Joachim 1 - 0
Pincket Michaël Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Pincket Thomas Dayer Glenn 1 - 0
Ronde 5 16 november 2018
Dayer Glenn Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Peeren Yen Decrop Benjamin 0 - 1
Ronde 6 23 november 2018
Cocquyt Tijs Decrop Benjamin 0 - 1
Pincket Michaël Peeren Yen 0 - 1
Pincket Thomas Hollevoet Joachim 1 - 0
Dayer Glenn Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Ronde 7 30 november 2018
Wuyts Tom Cocquyt Tijs 0 - 1
Hollevoet Joachim Dayer Glenn 0 - 1
Peeren Yen Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Pincket Michaël 1 - 0

Terugronde

Ronde 1 18 januari 2019
Cocquyt Tijs Pincket Michaël 1 - 0
Decrop Benjamin Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Peeren Yen Dayer Glenn 1 - 0
Hollevoet Joachim Wuyts Tom 1 - 0
Ronde 2 01 februari 2019
Hollevoet Joachim Cocquyt Tijs 0 - 1
Wuyts Tom Peeren Yen 0 - 1
Dayer Glenn Decrop Benjamin 0 - 1
Pincket Thomas Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Ronde 3 22 februari 2019
Cocquyt Tijs Pincket Thomas 1 - 0
Pincket Michaël Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Wuyts Tom 1 - 0
Peeren Yen Hollevoet Joachim 1 - 0
Ronde 4 01 maart 2019
Peeren Yen Cocquyt Tijs 0 - 1
Hollevoet Joachim Decrop Benjamin 0 - 1
Wuyts Tom Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Ronde 5 15 maart 2019
Cocquyt Tijs Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Pincket Thomas Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Pincket Michaël Hollevoet Joachim 1 - 0
Decrop Benjamin Peeren Yen 0 - 1
Ronde 6 29 maart 2019
Decrop Benjamin Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Peeren Yen Pincket Michaël 1 - 0
Hollevoet Joachim Pincket Thomas 0 - 1 FF
Wuyts Tom Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Ronde 7 05 april 2019
Cocquyt Tijs Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Hollevoet Joachim 1 - 0 FF
Pincket Thomas Peeren Yen 0 - 1
Pincket Michaël Decrop Benjamin 0 - 1
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Zotikishvili Dimitri 1828 1 1 1/2 1/2 1 1 1 1 1/2 1 1 1 1/2 1 12
2 Tytgat Karel 1617 0 1/2 1/2 1 1/2 1 1 0 1/2 1/2 1 1/2 1 1 9
3 Drabs Olivier 1780 0 1/2 1/2 1 1/2 1 1 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1 8,5
4 Skuka Hekuran 1775 1/2 1/2 1/2 0 0 1 1 0 1/2 1/2 1 1/2 1 1 8
5 Pierloot Luc 1640 1/2 0 0 1 1 1/2 1 0 1/2 0 0 1 1 1 7,5
6 Nierynck Willy 1663 0 1/2 1/2 1 0 1 1 0 1/2 1/2 1/2 0 1/2 1 7
7 Eggers Roel 1625 0 0 0 0 1/2 0 1 1/2 0 1/2 0 0 1/2 1 4
8 Bye - 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Heenronde

Ronde 1 28 september 2018
Nierynck Willy Bye 1 - 0
Skuka Hekuran Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Eggers Roel Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Ronde 2 05 oktober 2018
Bye Pierloot Luc 0 - 1
Tytgat Karel Eggers Roel 1 - 0
Zotikishvili Dimitri Drabs Olivier 1 - 0
Nierynck Willy Skuka Hekuran 1 - 0
Ronde 3 19 oktober 2018
Skuka Hekuran Bye 1 - 0
Drabs Olivier Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Eggers Roel Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Pierloot Luc Tytgat Karel 0 - 1
Ronde 4 26 oktober 2018
Bye Tytgat Karel 0 - 1
Zotikishvili Dimitri Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Eggers Roel 1 - 0
Skuka Hekuran Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 5 16 november 2018
Drabs Olivier Bye 1 - 0
Eggers Roel Skuka Hekuran 0 - 1
Pierloot Luc Nierynck Willy 1 - 0
Tytgat Karel Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Ronde 6 23 november 2018
Bye Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Nierynck Willy Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Pierloot Luc 0 - 1
Drabs Olivier Eggers Roel 1 - 0
Ronde 7 30 november 2018
Eggers Roel Bye 1 - 0
Pierloot Luc Drabs Olivier 0 - 1
Tytgat Karel Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Zotikishvili Dimitri Nierynck Willy 1 - 0

Terugronde

Ronde 1 18 januari 2019
Bye Nierynck Willy 0 - 1
Zotikishvili Dimitri Skuka Hekuran 1 - 0
Tytgat Karel Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Pierloot Luc Eggers Roel 1 - 0
Ronde 2 01 februari 2019
Pierloot Luc Bye 1 - 0
Eggers Roel Tytgat Karel 0 - 1
Drabs Olivier Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Ronde 3 22 februari 2019
Bye Skuka Hekuran 0 - 1
Nierynck Willy Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Zotikishvili Dimitri Eggers Roel 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Pierloot Luc 1 - 0
Ronde 4 01 maart 2019
Tytgat Karel Bye 1 - 0
Pierloot Luc Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Eggers Roel Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Ronde 5 15 maart 2019
Bye Drabs Olivier 0 - 1
Skuka Hekuran Eggers Roel 1 - 0
Nierynck Willy Pierloot Luc 0 - 1
Zotikishvili Dimitri Tytgat Karel 1 - 0
Ronde 6 29 maart 2019
Zotikishvili Dimitri Bye 1 - 0
Tytgat Karel Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Pierloot Luc Skuka Hekuran 0 - 1
Eggers Roel Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 7 05 april 2019
Bye Eggers Roel 0 - 1
Drabs Olivier Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Zotikishvili Dimitri 0 - 1
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Poppe Gaitan 1507 1 1/2 1 1 1/2 1 1 1 1/2 1/2 0 1 1/2 1 10,5
2 Rommelaere Patrick 1547 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1 1 0 1 1 1 1 0 1 9
3 Deceuninck André 1568 1/2 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1 1/2 0 1/2 1 1/2 1/2 1 7,5
4 Vandevelde Luc 1502 0 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1/2 0 1/2 1 1 7
5 Kim Oleg 1610 0 1/2 1 0 1 0 0 1 0 0 1 1 1 0 6,5
6 Lequy Cedric 1442 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1 1/2 0 0 1/2 1/2 0 0 1 5,5
7 Demeuter Robert 1575 0 0 1/2 1/2 1 0 0 1/2 1 1/2 0 0 1 0 5
8 Vandeborne Erik - 0 0 0 1/2 1 1/2 1 0 0 0 0 1 0 1 5

Heenronde

Ronde 1 28 september 2018
Lequy Cedric Demeuter Robert 1 - 0
Rommelaere Patrick Kim Oleg 1/2 - 1/2
Deceuninck André Vandeborne Erik 1 - 0
Poppe Gaitan Vandevelde Luc 1 - 0
Ronde 2 05 oktober 2018
Demeuter Robert Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Vandeborne Erik Poppe Gaitan 0 - 1
Kim Oleg Deceuninck André 1 - 0
Lequy Cedric Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Ronde 3 19 oktober 2018
Rommelaere Patrick Demeuter Robert 1 - 0
Deceuninck André Lequy Cedric 1/2 - 1/2
Poppe Gaitan Kim Oleg 1 - 0
Vandevelde Luc Vandeborne Erik 1/2 - 1/2
Ronde 4 26 oktober 2018
Demeuter Robert Vandeborne Erik 0 - 1
Kim Oleg Vandevelde Luc 0 - 1
Lequy Cedric Poppe Gaitan 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Deceuninck André 1/2 - 1/2
Ronde 5 16 november 2018
Deceuninck André Demeuter Robert 1/2 - 1/2
Poppe Gaitan Rommelaere Patrick 1 - 0
Vandevelde Luc Lequy Cedric 1/2 - 1/2
Vandeborne Erik Kim Oleg 1 - 0
Ronde 6 23 november 2018
Demeuter Robert Kim Oleg 1 - 0
Lequy Cedric Vandeborne Erik 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Deceuninck André Poppe Gaitan 1/2 - 1/2
Ronde 7 30 november 2018
Poppe Gaitan Demeuter Robert 1 - 0
Vandevelde Luc Deceuninck André 1/2 - 1/2
Vandeborne Erik Rommelaere Patrick 0 - 1
Kim Oleg Lequy Cedric 1 - 0

Terugronde

Ronde 1 18 januari 2019
Demeuter Robert Lequy Cedric 1 - 0
Kim Oleg Rommelaere Patrick 0 - 1
Vandeborne Erik Deceuninck André 0 - 1
Vandevelde Luc Poppe Gaitan 1/2 - 1/2
Ronde 2 01 februari 2019
Vandevelde Luc Demeuter Robert 1 - 0
Poppe Gaitan Vandeborne Erik 1 - 0
Deceuninck André Kim Oleg 1 - 0
Rommelaere Patrick Lequy Cedric 1 - 0
Ronde 3 22 februari 2019
Demeuter Robert Rommelaere Patrick 1 - 0
Lequy Cedric Deceuninck André 1/2 - 1/2
Kim Oleg Poppe Gaitan 1 - 0
Vandeborne Erik Vandevelde Luc 0 - 1
Ronde 4 01 maart 2019
Vandeborne Erik Demeuter Robert 1 - 0
Vandevelde Luc Kim Oleg 0 - 1
Poppe Gaitan Lequy Cedric 1 - 0
Deceuninck André Rommelaere Patrick 0 - 1
Ronde 5 15 maart 2019
Demeuter Robert Deceuninck André 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Poppe Gaitan 0 - 1
Lequy Cedric Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Kim Oleg Vandeborne Erik 0 - 1
Ronde 6 29 maart 2019
Kim Oleg Demeuter Robert 1 - 0
Vandeborne Erik Lequy Cedric 0 - 1
Vandevelde Luc Rommelaere Patrick 0 - 1
Poppe Gaitan Deceuninck André 1/2 - 1/2
Ronde 7 05 april 2019
Demeuter Robert Poppe Gaitan 1/2 - 1/2
Deceuninck André Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Vandeborne Erik 1 - 0
Lequy Cedric Kim Oleg 0 - 1
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Molleman Tristan - 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 13
2 Vercruyce Danny 1422 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
3 Bleyaert Stefaan 1366 0 0 0 1 1 1 1 0 0 1/2 0 1/2 1 1 8
4 Schmitt Frederik - 0 0 0 0 1 1 1 0 0 1/2 1 1 1 1 7
5 Hollanders Luca 1377 0 0 0 1 1 1 1 0 0 1 0 1 0 1 6,5
6 Omar Elham - 0 0 1 0 0 1 1 0 0 1/2 0 0 0 1 4,5
7 Moelaert Benny 1150 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 2
8 De Meyere Kathleen 1218 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 2

Heenronde

Ronde 1 28 september 2018
Vercruyce Danny Molleman Tristan 0 - 1
Schmitt Frederik Moelaert Benny 1 - 0
Omar Elham Hollanders Luca 0 - 1
De Meyere Kathleen Bleyaert Stefaan 0 - 1
Ronde 2 05 oktober 2018
Molleman Tristan Bleyaert Stefaan 1 - 0
Hollanders Luca De Meyere Kathleen 1 - 0
Moelaert Benny Omar Elham 0 - 1
Vercruyce Danny Schmitt Frederik 1 - 0
Ronde 3 19 oktober 2018
Schmitt Frederik Molleman Tristan 0 - 1
Omar Elham Vercruyce Danny 0 - 1
De Meyere Kathleen Moelaert Benny 1 - 0
Bleyaert Stefaan Hollanders Luca 1 - 0
Ronde 4 26 oktober 2018
Molleman Tristan Hollanders Luca 1 - 0
Moelaert Benny Bleyaert Stefaan 0 - 1
Vercruyce Danny De Meyere Kathleen 1 - 0
Schmitt Frederik Omar Elham 1 - 0
Ronde 5 16 november 2018
Omar Elham Molleman Tristan 0 - 1
De Meyere Kathleen Schmitt Frederik 0 - 1
Bleyaert Stefaan Vercruyce Danny 0 - 1
Hollanders Luca Moelaert Benny 1 - 0
Ronde 6 23 november 2018
Molleman Tristan Moelaert Benny 1 - 0
Vercruyce Danny Hollanders Luca 1 - 0
Schmitt Frederik Bleyaert Stefaan 0 - 1
Omar Elham De Meyere Kathleen 1 - 0
Ronde 7 30 november 2018
De Meyere Kathleen Molleman Tristan 0 - 1
Bleyaert Stefaan Omar Elham 0 - 1
Hollanders Luca Schmitt Frederik 1 - 0
Moelaert Benny Vercruyce Danny 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 18 januari 2019
Molleman Tristan Vercruyce Danny 0 - 1
Moelaert Benny Schmitt Frederik 0 - 1
Hollanders Luca Omar Elham 1 - 0 FF
Bleyaert Stefaan De Meyere Kathleen 1 - 0
Ronde 2 01 februari 2019
Bleyaert Stefaan Molleman Tristan 0 - 1
De Meyere Kathleen Hollanders Luca 0 - 1 FF
Omar Elham Moelaert Benny 0 - 1
Schmitt Frederik Vercruyce Danny 0 - 1
Ronde 3 22 februari 2019
Molleman Tristan Schmitt Frederik 1 - 0
Vercruyce Danny Omar Elham 1 - 0 FF
Moelaert Benny De Meyere Kathleen 0 - 1
Hollanders Luca Bleyaert Stefaan 1/2 - 1/2
Ronde 4 01 maart 2019
Hollanders Luca Molleman Tristan 0 - 1 FF
Bleyaert Stefaan Moelaert Benny 1 - 0
De Meyere Kathleen Vercruyce Danny 0 - 1
Omar Elham Schmitt Frederik 0 - 1 FF
Ronde 5 15 maart 2019
Molleman Tristan Omar Elham 1 - 0
Schmitt Frederik De Meyere Kathleen 1 - 0
Vercruyce Danny Bleyaert Stefaan 1 - 0
Moelaert Benny Hollanders Luca 1 - 0
Ronde 6 29 maart 2019
Moelaert Benny Molleman Tristan 0 - 1
Hollanders Luca Vercruyce Danny 0 - 1 FF
Bleyaert Stefaan Schmitt Frederik 1 - 0
De Meyere Kathleen Omar Elham 0 - 1
Ronde 7 05 april 2019
Molleman Tristan De Meyere Kathleen 1 - 0
Omar Elham Bleyaert Stefaan 1/2 - 1/2
Schmitt Frederik Hollanders Luca 1 - 0 FF
Vercruyce Danny Moelaert Benny 1 - 0

Algemeen

Artikel 1. Algemene regels

1.1. De recentste FIDE-regels zijn van toepassing zoals die te vinden zijn op de website van de kbsb
1.2. Voor het gsm-gebruik wordt het reglement van de KBSB gehanteerd
1.3. Iedere deelnemer ontvangt voor het clubkampioenschap begint via e-mail het tornooireglement, de kalender en de contactgegevens van de andere spelers in zijn reeks.
1.4 Wie meedoet aan het clubkampioenschap gaat akkoord met het reglement en dient het ook na te leven.

Artikel 2. Voorwaarde deelname

2.1. Enkel clubleden (hoofd- of tweede club) kunnen deelnemen aan het clubkampioenschap.
2.2. Het deelnamerecht bedraagt 15 euro voor volwassenen en 10 euro voor jeugdspelers voor het gehele toernooi.
2.3. Een speler mag niet starten aan het clubkampioenschap indien zijn lidgeld en deelnamegeld niet betaald is.

Artikel 3. Uitvoerend Comité

3.1. Het uitvoerend comité (UC) bestaat uit het voltallige KOSK-bestuur.
3.2. Het UC heeft het de bevoegdheid het reglement aan te passen voor het volgende clubkampioenschap. Wijzigingen worden verduidelijkt op de Algemene Vergadering.
3.3. Het UC beslist over :

3.3.1. Het samenstellen van de reeksen.
3.3.2. Het bekrachtigen van forfaits, overmacht/geldige reden bij afwezigheden.
3.3.3. Maatregelen van algemene orde.
3.3.4. Het toekennen van de wildcards.

Artikel 4. Tornooileider

4.1. Voor ieder tornooi dat volgens dit reglement gespeeld wordt, duidt het UC een tornooileider (TL) aan. Bij voorkeur is de TL een officiële scheidsrechter.
4.2. Voor iedere ronde zal de TL een reserve-scheidsrechter aanduiden. Bij voorkeur is dit een officiële scheidsrechter.
4.3. Indien de TL niet beschikbaar is of zelf betrokken partij is, draagt hij zijn bevoegdheden tijdelijk over aan de reserve-scheidsrechter. Als niet beschikbaar wordt beschouwd :

4.3.1. De TL is niet aanwezig.
4.3.2. De TL is zelf nog aan het spelen, terwijl de reserve scheidsrechter al klaar is.
4.3.3. Het gaat over de partij van de TL.

4.4. De TL is verantwoordelijk voor :

4.4.1. De toepassing van de regels van het schaakspel en het tornooireglement.
4.4.2. De paringen en het bijhouden van de uitslagen van de partijen.
4.4.3. De planning en het goede verloop van het tornooi.
4.4.4. Het voorzien van het reglement in het clublokaal.
4.4.5. Alles situaties die niet beschreven worden in het reglement maar toch een onmiddellijke beslissing vereisen.

Artikel 5. Klachten

5.1. Iedere deelnemer aan het tornooi kan tot 4 dagen na een feit klacht indienen bij het UC via een mail aan het bestuur.
5.2. Indien de deelnemer het oneens is met de beslissing van de TL kan hij de speeldag zelf klacht indienen bij de TL.
5.3. Het UC neemt een beslissing over deze klacht de eerstvolgende vergadering, voor zover de regels van het schaakspel dit toelaten en na alle betrokken partijen te hebben aangehoord.
5.4. De beslissing van de UC is definitief en wordt via mail overgemaakt aan de betrokken partijen.

Artikel 6. Scheidingssystemen

De volgende scheidingssystemen worden toegepast bij het bepalen van de rangschikking :

Voor Round Robin (gesloten tornooi):

* Uitslag onderlinge partijen
* Koya systeem
* Aantal gewonnen wedstrijden
* Sonneborn-Berger systeem

Voor Zwitsers tornooi :

* Medium Bucholz
* Bucholz
* Sonneborn-Berger systeem
* Uitslag onderlinge partij

Artikel 7. Formule

Het UC beslist met welke formule en in hoeveel reeksen er gespeeld wordt.

Als standaard worden er reeksen met 8 spelers vooropgesteld die een dubbele round robin spelen. De 3 hoogste reeksen zijn in volgorder : de masters, de promotie en de runners-up. De laatste reeks(en) is/ zijn de open reeks(en).

Indien er een gevoelige toename is van hogere Elo-spelers, die niet deelnamen aan het vorige kampioenschap,kan het UC overwegen om die spelers in hogere reeksen te laten meedoen. Hierdoor kunnen uitzonderlijk dan 9 of 10 spelers in een reeks zitten.

Artikel 8. Samenstelling reeksen

De volgende spelers hebben het blijfrecht om in de masters te spelen :

* de eerste 4 van de master van vorig jaar,
* de eerste 2 van de promotiereeks van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de promotiereeks te spelen :

* de overige spelers van de masters van vorig jaar,
* 3 & 4 van de promotiereeks van vorig jaar,
* de eerste 2 van de runners-up van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de runners-up te spelen :

* de overige spelers van de promotiereeks van vorig jaar,
* 3 & 4 van de runners-up van vorig jaar,
* de eerste 2 van de open reeks van vorig jaar.

Artikel 9. Aanvullen van de reeksen

9.1. Het UC kent alle andere spelers plaatsen toe. Het UC houdt rekening met volgende criteria (niet noodzakelijk in deze volgorde) :

9.1.1. Onvoorziene omstandigheden/persoonlijke redenen (voorbeeld ziekte waardoor je het vorige clubkampioenschap niet alle rondes kon spelen) /vorig clubkampioenschap.
9.1.2. De geschiedenis en prestaties van de spelers in vorige clubkampioenschappen.
9.1.3. De hoogste Elo-rating (FIDE of nationaal).
9.1.4. De deelname aan nationale interclubs.
9.1.5. Het groeipotentieel van de speler.

9.2. De volgende randvoorwaarden zijn geldig bij het toekennen van wildcards :

9.2.1. Een speler die niet meedeed aan het vorige clubkampioenschap moet minstens 150 Elo-punten (nationaal of FIDE) meer hebben dan een speler die het vorige jaar meedeed aan het clubkampioenschap vooraleer hij diens plaats kan innemen in een reeks.
9.2.2. Bij spelers die het vorige jaar meededen in dezelfde reeks, is de uitslag van het vorige clubkampioenschap doorslaggevend, mits ze niet te maken hadden met artikel 9.1.1.

Artikel 10. Speeltempo en Elo-verwerking

10.1. Er wordt gekozen voor hetzelfde speeltempo als in de nationale interclubs: 1u30min. voor 40 zetten, daarna 30 min. KO met 30 sec. bonustijd per zet vanaf zet.
10.2. De spelers zijn verplicht te noteren gedurende de volledige partij.
10.3. De partijen worden gespeeld op vrijdagavond in het clublokaal en starten om 20u30 stipt.
10.4. De default/verzuimtijd bedraagt 45 min.
10.5. Een speler die om 21u15 niet aanwezig is in het lokaal zonder geldige reden, verliest zijn partij met forfait.
10.6. Alle partijen tellen mee voor nationale Elo. Een partij met forfait wordt beschouwd als niet gespeeld

Artikel 11. Uitstellen van partijen

11.1. De heenrondes moeten afgewerkt zijn voor 1 januari en de terugrondes moeten afgewerkt zijn op de laatste speeldag van het clubkampioenschap.
11.2. Het uitstellen moet ten laatste 1 dag voor de partij gebeuren (donderdagavond op 20u30 als er op een clubavond wordt gespeeld).
11.3. Minder dan dag op voorhand kan men niet meer uitstellen en verliest men automatisch de partij met forfaitscore.

11.3.1. Indien er sprake is van overmacht moet de speler bij het UC een verzoek indienen om op een latere datum te spelen. Het UC beslist er dan over of de vraag om later te spelen gegrond is en of de forfaitscore al dan niet blijft.

11.4. De uitsteller moet de tegenstander verwittigen en de tornooileider. Dit kan telefonisch, via e-mail of de app op de KOSK-site.
11.5. De uitsteller moet ook direct een nieuwe datum voorstellen. Slaagt hij hier niet in, dan wordt er een nieuwe datum opgelegd door de tornooileider.
11.6. De tornooileider kan in onderling overleg met de spelers beslissen om de kalender voor de inhaalrondes te wijzigen om zo het aantal inhaalpartijen te verminderen.
11.7. Indien een speler al een partij heeft uitgesteld en die nog moet inhalen, wordt hij geacht beschikbaar te zijn op de inhaaldatums.
11.8. Als de speler die zelf geen partij heeft uitgesteld niet aanwezig kan zijn op de geplande datum van de inhaalpartij, kan hij deze uitstellen en direct een andere datum voorstellen.
11.9. Een partij kan altijd vooruit gespeeld worden mits informeren aan de tornooileider.
11.10. Indien beide spelers niet opdagen op de afgesproken speeldatum of inhaaldatum (zonder dat de tornooileider geïnformeerd is) dan verliezen ze beiden de partij door forfait.

Artikel 12. Forfait

12.1. Een speler wordt uit de uitslag van een tornooi geschrapt indien hij de helft of minder van de partijen gespeeld heeft. Dit geldt voor alle tornooivormen: enkele round robin, dubbele round robin en Zwitserse toernooien.
12.2. Voor de toepassing van 12.1 worden de heen-en terugronde van een dubbele round robin als aparte toernooien beschouwd.
12.3. Wanneer een speler drie maal forfait geeft in het clubkampioenschap kan het UC beslissen om hem uit het toernooi te zetten.

Artikel 13. Clubkampioen en Prijzen

13.1. De speler die als eerste eindigt in de masters wordt de nieuwe clubkampioen voor een jaar.
13.2. Bij gelijke stand telt het scheidingssysteem van artikel 6.1.1. Indien er een gelijke stand is voor clubkampioen voor volgend jaar geldt :

13.2.1. Er wordt met de spelers die gelijk staan een tiebreaktoernooi gespeeld.
13.2.2. De hoogstgerangschikte speler beslist met welke kleur hij het tiebreaktoernooi mag beginnen.

13.2.2.1. De spelers spelen een dubbel roundrobintornooi.
13.2.2.2. Het tempo van het tornooi is 20 min. + 10 sec./zet.
13.2.2.3. Indien er in het tornooi uit 13.2.2.1 geen uitsluitsel is, wordt een tweede toernooi gespeeld.
13.2.2.4. Het tempo van het tweede tornooi is 15 min. + 5 sec./zet.
13.2.2.5. Indien er in het tornooi uit 13.2.2.3 geen beslissing valt wordt een derde tornooi gespeeld.
13.2.2.6. Het tempo van het derde toernooi is 5 min. + 3 sec./zet
13.2.2.7. Indien er in het tornooi uit 13.2.2.5 geen beslissing valt, blijven de spelers doorspelen aan het tempo van 13.2.2.6 tot er een beslissing valt.

13.3. De geldprijzen worden niet verrekend via het scheidingssysteem. De geldprijzen worden gedeeld.

© 2013 – 2019 Olivia & Michaël