Clubkampioenschap 2019 - 2020

  • Masters
  • Promotiereeks
  • Runners-up
  • Open reeks
  • Reglement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Totaal
1 Decrop Benjamin 2190           1 1                       2
2 Pincket Michaël 1857       1         1                   2
3 Zotikishvili Dimitri 1840         1/2 1                         1,5
4 Decrop Ruben 2033               1                     1
5 Dayer Glenn 1818   0         1                       1
6 Cocquyt Tijs 2120     1/2                               0,5
7 Peeren Yen 2169 0   0                               0
8 Wyntin Dag 1988 0       0                           0
9 Pincket Thomas 1874       0                             0
10 Tytgat Karel 1661   0                                 0

Heenronde

Ronde 1 27 september 2019
Tytgat Karel Pincket Michaël 0 - 1
Pincket Thomas Decrop Ruben 0 - 1
Cocquyt Tijs Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2
Peeren Yen Decrop Benjamin 0 - 1
Wyntin Dag Dayer Glenn 0 - 1
Ronde 2 11 oktober 2019
Pincket Michaël Dayer Glenn 1 - 0
Decrop Benjamin Wyntin Dag 1 - 0
Zotikishvili Dimitri Peeren Yen 1 - 0
Decrop Ruben Cocquyt Tijs Uitgesteld
Tytgat Karel Pincket Thomas Uitgesteld
Ronde 3 18 oktober 2019
Pincket Thomas Pincket Michaël  
Cocquyt Tijs Tytgat Karel  
Peeren Yen Decrop Ruben  
Wyntin Dag Zotikishvili Dimitri  
Dayer Glenn Decrop Benjamin  
Ronde 4 25 oktober 2019
Pincket Michaël Decrop Benjamin  
Zotikishvili Dimitri Dayer Glenn  
Decrop Ruben Wyntin Dag  
Tytgat Karel Peeren Yen  
Pincket Thomas Cocquyt Tijs  
Ronde 5 08 november 2019
Cocquyt Tijs Pincket Michaël  
Peeren Yen Pincket Thomas  
Wyntin Dag Tytgat Karel  
Dayer Glenn Decrop Ruben  
Decrop Benjamin Zotikishvili Dimitri  
Ronde 6 15 november 2019
Pincket Michaël Zotikishvili Dimitri  
Decrop Ruben Decrop Benjamin  
Tytgat Karel Dayer Glenn  
Pincket Thomas Wyntin Dag  
Cocquyt Tijs Peeren Yen  
Ronde 7 29 november 2019
Peeren Yen Pincket Michaël  
Wyntin Dag Cocquyt Tijs  
Dayer Glenn Pincket Thomas  
Decrop Benjamin Tytgat Karel  
Zotikishvili Dimitri Decrop Ruben  
Ronde 8 13 december 2019
Pincket Michaël Decrop Ruben  
Tytgat Karel Zotikishvili Dimitri  
Pincket Thomas Decrop Benjamin  
Cocquyt Tijs Dayer Glenn  
Peeren Yen Wyntin Dag  
Ronde 9 20 december 2019
Wyntin Dag Pincket Michaël  
Dayer Glenn Peeren Yen  
Decrop Benjamin Cocquyt Tijs  
Zotikishvili Dimitri Pincket Thomas  
Decrop Ruben Tytgat Karel  

Terugronde

Ronde 1 17 januari 2020
Pincket Michaël Tytgat Karel  
Decrop Ruben Pincket Thomas  
Zotikishvili Dimitri Cocquyt Tijs  
Decrop Benjamin Peeren Yen  
Dayer Glenn Wyntin Dag  
Ronde 2 31 januari 2020
Dayer Glenn Pincket Michaël  
Wyntin Dag Decrop Benjamin  
Peeren Yen Zotikishvili Dimitri  
Cocquyt Tijs Decrop Ruben  
Pincket Thomas Tytgat Karel  
Ronde 3 28 februari 2020
Pincket Michaël Pincket Thomas  
Tytgat Karel Cocquyt Tijs  
Decrop Ruben Peeren Yen  
Zotikishvili Dimitri Wyntin Dag  
Decrop Benjamin Dayer Glenn  
Ronde 4 06 maart 2020
Decrop Benjamin Pincket Michaël  
Dayer Glenn Zotikishvili Dimitri  
Wyntin Dag Decrop Ruben  
Peeren Yen Tytgat Karel  
Cocquyt Tijs Pincket Thomas  
Ronde 5 13 maart 2020
Pincket Michaël Cocquyt Tijs  
Pincket Thomas Peeren Yen  
Tytgat Karel Wyntin Dag  
Decrop Ruben Dayer Glenn  
Zotikishvili Dimitri Decrop Benjamin  
Ronde 6 20 maart 2020
Zotikishvili Dimitri Pincket Michaël  
Decrop Benjamin Decrop Ruben  
Dayer Glenn Tytgat Karel  
Wyntin Dag Pincket Thomas  
Peeren Yen Cocquyt Tijs  
Ronde 7 27 maart 2020
Pincket Michaël Peeren Yen  
Cocquyt Tijs Wyntin Dag  
Pincket Thomas Dayer Glenn  
Tytgat Karel Decrop Benjamin  
Decrop Ruben Zotikishvili Dimitri  
Ronde 8 03 april 2020
Decrop Ruben Pincket Michaël  
Zotikishvili Dimitri Tytgat Karel  
Decrop Benjamin Pincket Thomas  
Dayer Glenn Cocquyt Tijs  
Wyntin Dag Peeren Yen  
Ronde 9 24 april 2020
Pincket Michaël Wyntin Dag  
Peeren Yen Dayer Glenn  
Cocquyt Tijs Decrop Benjamin  
Pincket Thomas Zotikishvili Dimitri  
Tytgat Karel Decrop Ruben  
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Pierloot Luc 1636           1 1               2
2 Wuyts Tom 1754     1/2       1               1,5
3 Drabs Olivier 1743       1/2   1/2                 1
4 Skuka Hekuran 1732   1/2     1/2                   1
5 Nierynck Willy 1666     1/2   1/2                   1
6 Poppe Gaitan 1624       1/2 1/2                   1
7 Hollevoet Joachim 1781 0   1/2                       0,5
8 Rommelaere Patrick 1549 0 0                         0

Heenronde

Ronde 1 27 september 2019
Rommelaere Patrick Wuyts Tom 0 - 1
Pierloot Luc Hollevoet Joachim 1 - 0
Drabs Olivier Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Poppe Gaitan Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Ronde 2 11 oktober 2019
Wuyts Tom Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Poppe Gaitan 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Pierloot Luc 0 - 1
Ronde 3 18 oktober 2019
Pierloot Luc Wuyts Tom  
Drabs Olivier Rommelaere Patrick  
Poppe Gaitan Hollevoet Joachim  
Skuka Hekuran Nierynck Willy  
Ronde 4 08 november 2019
Wuyts Tom Nierynck Willy  
Hollevoet Joachim Skuka Hekuran  
Rommelaere Patrick Poppe Gaitan  
Pierloot Luc Drabs Olivier  
Ronde 5 15 november 2019
Drabs Olivier Wuyts Tom  
Poppe Gaitan Pierloot Luc  
Skuka Hekuran Rommelaere Patrick  
Nierynck Willy Hollevoet Joachim  
Ronde 6 29 november 2019
Wuyts Tom Hollevoet Joachim  
Rommelaere Patrick Nierynck Willy  
Pierloot Luc Skuka Hekuran  
Drabs Olivier Poppe Gaitan  
Ronde 7 13 december 2019
Poppe Gaitan Wuyts Tom  
Skuka Hekuran Drabs Olivier  
Nierynck Willy Pierloot Luc  
Hollevoet Joachim Rommelaere Patrick  

Terugronde

Ronde 1 17 januari 2020
Wuyts Tom Rommelaere Patrick  
Hollevoet Joachim Pierloot Luc  
Nierynck Willy Drabs Olivier  
Skuka Hekuran Poppe Gaitan  
Ronde 2 31 januari 2020
Skuka Hekuran Wuyts Tom  
Poppe Gaitan Nierynck Willy  
Drabs Olivier Hollevoet Joachim  
Pierloot Luc Rommelaere Patrick  
Ronde 3 28 februari 2020
Wuyts Tom Pierloot Luc  
Rommelaere Patrick Drabs Olivier  
Hollevoet Joachim Poppe Gaitan  
Nierynck Willy Skuka Hekuran  
Ronde 4 13 maart 2020
Nierynck Willy Wuyts Tom  
Skuka Hekuran Hollevoet Joachim  
Poppe Gaitan Rommelaere Patrick  
Drabs Olivier Pierloot Luc  
Ronde 5 27 maart 2020
Wuyts Tom Drabs Olivier  
Pierloot Luc Poppe Gaitan  
Rommelaere Patrick Skuka Hekuran  
Hollevoet Joachim Nierynck Willy  
Ronde 6 03 april 2020
Hollevoet Joachim Wuyts Tom  
Nierynck Willy Rommelaere Patrick  
Skuka Hekuran Pierloot Luc  
Poppe Gaitan Drabs Olivier  
Ronde 7 24 april 2020
Wuyts Tom Poppe Gaitan  
Drabs Olivier Skuka Hekuran  
Pierloot Luc Nierynck Willy  
Rommelaere Patrick Hollevoet Joachim  
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Peeters Alex 1603       1     1               2
2 Molleman Tristan 1512     1     1                 2
3 Kim Oleg 1593       0 1                   1
4 Eggers Roel 1557   0         1               1
5 Vercruyce Danny 1452 0   1                       1
6 Podevijn Guido 1465     0     1/2                 0,5
7 Vandevelde Luc 1508   0       1/2                 0,5
8 Lequy Cedric 1422 0     0                     0

Heenronde

Ronde 1 27 september 2019
Kim Oleg Podevijn Guido 1 - 0
Vercruyce Danny Peeters Alex 0 - 1
Lequy Cedric Eggers Roel 0 - 1
Molleman Tristan Vandevelde Luc 1 - 0
Ronde 2 11 oktober 2019
Podevijn Guido Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Eggers Roel Molleman Tristan 0 - 1
Peeters Alex Lequy Cedric 1 - 0
Kim Oleg Vercruyce Danny 0 - 1
Ronde 3 18 oktober 2019
Vercruyce Danny Podevijn Guido  
Lequy Cedric Kim Oleg  
Molleman Tristan Peeters Alex  
Vandevelde Luc Eggers Roel  
Ronde 4 08 november 2019
Podevijn Guido Eggers Roel  
Peeters Alex Vandevelde Luc  
Kim Oleg Molleman Tristan  
Vercruyce Danny Lequy Cedric  
Ronde 5 15 november 2019
Lequy Cedric Podevijn Guido  
Molleman Tristan Vercruyce Danny  
Vandevelde Luc Kim Oleg  
Eggers Roel Peeters Alex  
Ronde 6 29 november 2019
Podevijn Guido Peeters Alex  
Kim Oleg Eggers Roel  
Vercruyce Danny Vandevelde Luc  
Lequy Cedric Molleman Tristan  
Ronde 7 13 december 2019
Molleman Tristan Podevijn Guido  
Vandevelde Luc Lequy Cedric  
Eggers Roel Vercruyce Danny  
Peeters Alex Kim Oleg  

Terugronde

Ronde 1 17 januari 2020
Podevijn Guido Kim Oleg  
Peeters Alex Vercruyce Danny  
Eggers Roel Lequy Cedric  
Vandevelde Luc Molleman Tristan  
Ronde 2 31 januari 2020
Vandevelde Luc Podevijn Guido  
Molleman Tristan Eggers Roel  
Lequy Cedric Peeters Alex  
Vercruyce Danny Kim Oleg  
Ronde 3 28 februari 2020
Podevijn Guido Vercruyce Danny  
Kim Oleg Lequy Cedric  
Peeters Alex Molleman Tristan  
Eggers Roel Vandevelde Luc  
Ronde 4 13 maart 2020
Eggers Roel Podevijn Guido  
Vandevelde Luc Peeters Alex  
Molleman Tristan Kim Oleg  
Lequy Cedric Vercruyce Danny  
Ronde 5 27 maart 2020
Podevijn Guido Lequy Cedric  
Vercruyce Danny Molleman Tristan  
Kim Oleg Vandevelde Luc  
Peeters Alex Eggers Roel  
Ronde 6 03 april 2020
Peeters Alex Podevijn Guido  
Eggers Roel Kim Oleg  
Vandevelde Luc Vercruyce Danny  
Molleman Tristan Lequy Cedric  
Ronde 7 24 april 2020
Podevijn Guido Molleman Tristan  
Lequy Cedric Vandevelde Luc  
Vercruyce Danny Eggers Roel  
Kim Oleg Peeters Alex  
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Demeuter Robert 1627 1/2   1                       1,5
2 Declerck Storm 1042 1/2         1                 1,5
3 Bleyaert Stefaan 1388 0   1                       1
4 Voeten Jean-Pierre -     0   1                   1
5 Moelaert Benny 1150         0   1               1
6 Dewilde Raymond -       0 1                   1
7 Schmitt Frederik 1262   0                         0
8 Mora Hillaris Maria Susan -         0                   0

Heenronde

Ronde 1 27 september 2019
Declerck Storm Schmitt Frederik 1 - 0
Demeuter Robert Bleyaert Stefaan 1 - 0
Voeten Jean-Pierre Dewilde Raymond 1 - 0
Moelaert Benny Mora Hillaris Maria Susan 1 - 0
Ronde 2 11 oktober 2019
Schmitt Frederik Mora Hillaris Maria Susan Uitgesteld
Dewilde Raymond Moelaert Benny 1 - 0
Bleyaert Stefaan Voeten Jean-Pierre 1 - 0
Declerck Storm Demeuter Robert 1/2 - 1/2
Ronde 3 18 oktober 2019
Demeuter Robert Schmitt Frederik  
Voeten Jean-Pierre Declerck Storm  
Moelaert Benny Bleyaert Stefaan  
Mora Hillaris Maria Susan Dewilde Raymond  
Ronde 4 08 november 2019
Schmitt Frederik Dewilde Raymond  
Bleyaert Stefaan Mora Hillaris Maria Susan  
Declerck Storm Moelaert Benny  
Demeuter Robert Voeten Jean-Pierre  
Ronde 5 15 november 2019
Voeten Jean-Pierre Schmitt Frederik  
Moelaert Benny Demeuter Robert  
Mora Hillaris Maria Susan Declerck Storm  
Dewilde Raymond Bleyaert Stefaan  
Ronde 6 29 november 2019
Schmitt Frederik Bleyaert Stefaan  
Declerck Storm Dewilde Raymond  
Demeuter Robert Mora Hillaris Maria Susan  
Voeten Jean-Pierre Moelaert Benny  
Ronde 7 13 december 2019
Moelaert Benny Schmitt Frederik  
Mora Hillaris Maria Susan Voeten Jean-Pierre  
Dewilde Raymond Demeuter Robert  
Bleyaert Stefaan Declerck Storm  

Terugronde

Ronde 1 17 januari 2020
Schmitt Frederik Declerck Storm  
Bleyaert Stefaan Demeuter Robert  
Dewilde Raymond Voeten Jean-Pierre  
Mora Hillaris Maria Susan Moelaert Benny  
Ronde 2 31 januari 2020
Mora Hillaris Maria Susan Schmitt Frederik  
Moelaert Benny Dewilde Raymond  
Voeten Jean-Pierre Bleyaert Stefaan  
Demeuter Robert Declerck Storm  
Ronde 3 28 februari 2020
Schmitt Frederik Demeuter Robert  
Declerck Storm Voeten Jean-Pierre  
Bleyaert Stefaan Moelaert Benny  
Dewilde Raymond Mora Hillaris Maria Susan  
Ronde 4 13 maart 2020
Dewilde Raymond Schmitt Frederik  
Mora Hillaris Maria Susan Bleyaert Stefaan  
Moelaert Benny Declerck Storm  
Voeten Jean-Pierre Demeuter Robert  
Ronde 5 27 maart 2020
Schmitt Frederik Voeten Jean-Pierre  
Demeuter Robert Moelaert Benny  
Declerck Storm Mora Hillaris Maria Susan  
Bleyaert Stefaan Dewilde Raymond  
Ronde 6 03 april 2020
Bleyaert Stefaan Schmitt Frederik  
Dewilde Raymond Declerck Storm  
Mora Hillaris Maria Susan Demeuter Robert  
Moelaert Benny Voeten Jean-Pierre  
Ronde 7 24 april 2020
Schmitt Frederik Moelaert Benny  
Voeten Jean-Pierre Mora Hillaris Maria Susan  
Demeuter Robert Dewilde Raymond  
Declerck Storm Bleyaert Stefaan  

Algemeen

Artikel 1. Algemene regels

1.1. De recentste FIDE-regels zijn van toepassing zoals die te vinden zijn op de website van de kbsb
1.2. Voor het gsm-gebruik wordt het reglement van de KBSB gehanteerd
1.3. Iedere deelnemer ontvangt voor het clubkampioenschap begint via e-mail het tornooireglement, de kalender en de contactgegevens van de andere spelers in zijn reeks.
1.4 Wie meedoet aan het clubkampioenschap gaat akkoord met het reglement en dient het ook na te leven.

Artikel 2. Voorwaarde deelname

2.1. Enkel clubleden (hoofd- of tweede club) kunnen deelnemen aan het clubkampioenschap.
2.2. Het deelnamerecht bedraagt 15 euro voor volwassenen en 10 euro voor jeugdspelers voor het gehele toernooi.
2.3. Een speler mag niet starten aan het clubkampioenschap indien zijn lidgeld en deelnamegeld niet betaald is.

Artikel 3. Uitvoerend Comité

3.1. Het uitvoerend comité (UC) bestaat uit het voltallige KOSK-bestuur.
3.2. Het UC heeft het de bevoegdheid het reglement aan te passen voor het volgende clubkampioenschap. Wijzigingen worden verduidelijkt op de Algemene Vergadering.
3.3. Het UC beslist over :

3.3.1. Het samenstellen van de reeksen.
3.3.2. Het bekrachtigen van forfaits, overmacht/geldige reden bij afwezigheden.
3.3.3. Maatregelen van algemene orde.
3.3.4. Het toekennen van de wildcards.

Artikel 4. Tornooileider

4.1. Voor ieder tornooi dat volgens dit reglement gespeeld wordt, duidt het UC een tornooileider (TL) aan. Bij voorkeur is de TL een officiële scheidsrechter.
4.2. Voor iedere ronde zal de TL een reserve-scheidsrechter aanduiden. Bij voorkeur is dit een officiële scheidsrechter.
4.3. Indien de TL niet beschikbaar is of zelf betrokken partij is, draagt hij zijn bevoegdheden tijdelijk over aan de reserve-scheidsrechter. Als niet beschikbaar wordt beschouwd :

4.3.1. De TL is niet aanwezig.
4.3.2. De TL is zelf nog aan het spelen, terwijl de reserve scheidsrechter al klaar is.
4.3.3. Het gaat over de partij van de TL.

4.4. De TL is verantwoordelijk voor :

4.4.1. De toepassing van de regels van het schaakspel en het tornooireglement.
4.4.2. De paringen en het bijhouden van de uitslagen van de partijen.
4.4.3. De planning en het goede verloop van het tornooi.
4.4.4. Het voorzien van het reglement in het clublokaal.
4.4.5. Alles situaties die niet beschreven worden in het reglement maar toch een onmiddellijke beslissing vereisen.

Artikel 5. Klachten

5.1. Iedere deelnemer aan het tornooi kan tot 4 dagen na een feit klacht indienen bij het UC via een mail aan het bestuur.
5.2. Indien de deelnemer het oneens is met de beslissing van de TL kan hij de speeldag zelf klacht indienen bij de TL.
5.3. Het UC neemt een beslissing over deze klacht de eerstvolgende vergadering, voor zover de regels van het schaakspel dit toelaten en na alle betrokken partijen te hebben aangehoord.
5.4. De beslissing van de UC is definitief en wordt via mail overgemaakt aan de betrokken partijen.

Artikel 6. Scheidingssystemen

De volgende scheidingssystemen worden toegepast bij het bepalen van de rangschikking :

Voor Round Robin (gesloten tornooi):

* Uitslag onderlinge partijen
* Koya systeem
* Aantal gewonnen wedstrijden
* Sonneborn-Berger systeem

Voor Zwitsers tornooi :

* Medium Bucholz
* Bucholz
* Sonneborn-Berger systeem
* Uitslag onderlinge partij

Artikel 7. Formule

Het UC beslist met welke formule en in hoeveel reeksen er gespeeld wordt.

Als standaard worden er reeksen met 8 spelers vooropgesteld die een dubbele round robin spelen. De 3 hoogste reeksen zijn in volgorder : de masters, de promotie en de runners-up. De laatste reeks(en) is/ zijn de open reeks(en).

Indien er een gevoelige toename is van hogere Elo-spelers, die niet deelnamen aan het vorige kampioenschap, kan het UC overwegen om die spelers in hogere reeksen te laten meedoen. Hierdoor kunnen uitzonderlijk dan 9 of 10 spelers in een reeks zitten.

Artikel 8. Samenstelling reeksen

De volgende spelers hebben het blijfrecht om in de masters te spelen :

* de eerste 4 van de master van vorig jaar,
* de eerste 2 van de promotiereeks van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de promotiereeks te spelen :

* de overige spelers van de masters van vorig jaar,
* 3 & 4 van de promotiereeks van vorig jaar,
* de eerste 2 van de runners-up van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de runners-up te spelen :

* de overige spelers van de promotiereeks van vorig jaar,
* 3 & 4 van de runners-up van vorig jaar,
* de eerste 2 van de open reeks van vorig jaar.

Artikel 9. Aanvullen van de reeksen

9.1. Het UC kent alle andere spelers plaatsen toe. Het UC houdt rekening met volgende criteria (niet noodzakelijk in deze volgorde) :

9.1.1. Onvoorziene omstandigheden/persoonlijke redenen (voorbeeld ziekte waardoor je het vorige clubkampioenschap niet alle rondes kon spelen) /vorig clubkampioenschap.
9.1.2. De geschiedenis en prestaties van de spelers in vorige clubkampioenschappen.
9.1.3. De hoogste Elo-rating (FIDE of nationaal).
9.1.4. De deelname aan nationale interclubs.
9.1.5. Het groeipotentieel van de speler.

9.2. De volgende randvoorwaarden zijn geldig bij het toekennen van wildcards :

9.2.1. Een speler die niet meedeed aan het vorige clubkampioenschap moet minstens 150 Elo-punten (nationaal of FIDE) meer hebben dan een speler die het vorige jaar meedeed aan het clubkampioenschap vooraleer hij diens plaats kan innemen in een reeks.
9.2.2. Bij spelers die het vorige jaar meededen in dezelfde reeks, is de uitslag van het vorige clubkampioenschap doorslaggevend, mits ze niet te maken hadden met artikel 9.1.1.

Artikel 10. Speeltempo en Elo-verwerking

10.1. Er wordt gekozen voor hetzelfde speeltempo als in de nationale interclubs: 1u30min. voor 40 zetten, daarna 30 min. KO met 30 sec. bonustijd per zet vanaf zet één.
10.2. De spelers zijn verplicht te noteren gedurende de volledige partij.
10.3. De partijen worden gespeeld op vrijdagavond in het clublokaal en starten om 20u30 stipt.
10.4. De default/verzuimtijd bedraagt 45 min.
10.5. Een speler die om 21u15 niet aanwezig is in het lokaal zonder geldige reden, verliest zijn partij met forfait.
10.6. Alle partijen tellen mee voor nationale Elo. Een partij met forfait wordt beschouwd als niet gespeeld

Artikel 11. Uitstellen van partijen

11.1. De heenrondes moeten afgewerkt zijn voor 1 januari en de terugrondes moeten afgewerkt zijn op de laatste speeldag van het clubkampioenschap.
11.2. Het uitstellen moet ten laatste 1 dag voor de partij gebeuren (donderdagavond op 20u30 als er op een clubavond wordt gespeeld).
11.3. Minder dan dag op voorhand kan men niet meer uitstellen en verliest men automatisch de partij met forfaitscore.

11.3.1. Indien er sprake is van overmacht moet de speler bij het UC een verzoek indienen om op een latere datum te spelen. Het UC beslist er dan over of de vraag om later te spelen gegrond is en of de forfaitscore al dan niet blijft.

11.4. De uitsteller moet de tegenstander verwittigen en de tornooileider. Dit kan telefonisch of via e-mail.
11.5. De uitsteller moet ook direct een nieuwe datum voorstellen. Slaagt hij hier niet in, dan wordt er een nieuwe datum opgelegd door de tornooileider.
11.6. De tornooileider kan in onderling overleg met de spelers beslissen om de kalender voor de inhaalrondes te wijzigen om zo het aantal inhaalpartijen te verminderen.
11.7. Indien een speler al een partij heeft uitgesteld en die nog moet inhalen, wordt hij geacht beschikbaar te zijn op de inhaaldatums.
11.8. Als de speler die zelf geen partij heeft uitgesteld niet aanwezig kan zijn op de geplande datum van de inhaalpartij, kan hij deze uitstellen en direct een andere datum voorstellen.
11.9. Een partij kan altijd vooruit gespeeld worden mits informeren aan de tornooileider.
11.10. Indien beide spelers niet opdagen op de afgesproken speeldatum of inhaaldatum (zonder dat de tornooileider geïnformeerd is) dan verliezen ze beiden de partij door forfait.

Artikel 12. Forfait

12.1. Een speler wordt uit de uitslag van een tornooi geschrapt indien hij de helft of minder van de partijen gespeeld heeft. Dit geldt voor alle tornooivormen: enkele round robin, dubbele round robin en Zwitserse toernooien.
12.2. Voor de toepassing van 12.1 worden de heen- en terugronde van een dubbele round robin als aparte toernooien beschouwd.
12.3. Wanneer een speler drie maal forfait geeft in het clubkampioenschap kan het UC beslissen om hem uit het toernooi te zetten.

Artikel 13. Clubkampioen en Prijzen

13.1. De speler die als eerste eindigt in de masters wordt de nieuwe clubkampioen voor een jaar.
13.2. Bij gelijke stand telt het scheidingssysteem van artikel 6.1.1. Indien er een gelijke stand is voor clubkampioen voor volgend jaar geldt :

13.2.1. Er wordt met de spelers die gelijk staan een tiebreaktoernooi gespeeld.
13.2.2. De hoogstgerangschikte speler beslist met welke kleur hij het tiebreaktoernooi mag beginnen.

13.2.2.1. De spelers spelen een dubbel roundrobintornooi.
13.2.2.2. Het tempo van het tornooi is 20 min. + 10 sec./zet.
13.2.2.3. Indien er in het tornooi uit 13.2.2.1 geen uitsluitsel is, wordt een tweede toernooi gespeeld.
13.2.2.4. Het tempo van het tweede tornooi is 15 min. + 5 sec./zet.
13.2.2.5. Indien er in het tornooi uit 13.2.2.3 geen beslissing valt wordt een derde tornooi gespeeld.
13.2.2.6. Het tempo van het derde toernooi is 5 min. + 3 sec./zet
13.2.2.7. Indien er in het tornooi uit 13.2.2.5 geen beslissing valt, blijven de spelers doorspelen aan het tempo van 13.2.2.6 tot er een beslissing valt.

13.3. Spelers kunnen promotie naar een hogere reeks weigeren bij inschrijving voor nieuwe clubkampioenschap.

13.4. Indien een speler gebruik gemaakt heeft van 13.3. dan heeft de speler geen recht meer op een geldprijs in het komende clubkampioenschap.

13.5. De geldprijzen worden opgeschoven naar de eerstvolgende in het klassement als een speler van 13.3. in de top eindigde.

13.6. De geldprijzen worden niet verrekend via het scheidingssysteem. De geldprijzen worden gedeeld.

© 2013 – 2019 Olivia & Michaël